Gelirlere Göre Bilgi Toplama Teknikleri

RESEARCH dergisinin Haziran sayısında yayınlanan internet tabanlı araştırmaların yükselen trendini gösteren, önemli bir sonucu sizler ile paylaşmak istedik.

ESTIMA olarak kurulduğumuz günden bu yana online araştırmanın giderek yükselen bir talep göreceğini tahmin ederek çok ciddi teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Bu yatırımları gerçekleştirirken destek aldığımız teknolojik ortaklarımızı dünya devleri arasından seçtik. Bu da bize hızlı, güvenilir ve kaliteli bilgi üretmenin kapısını açtı. Bu sayede müşterilerimize katma değer yaratan projeler ürettik ve üretmeye devam ediyoruz.

Türkiye’de her geçen gün daha yoğun ve düzenli olarak tercih edilen internet tabanlı araştırmalar, ESTIMA’nın kurup yönettiği paneller üzerinde gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda, 2009 yılında kurulan ESTIMA Medikal Panel (www.estimamedikalpanel.com) halihazırda 5.450 hekim üyesi ile Türkiye’nin alanındaki ilk ve en büyüğüdür. Ayrıca ESTIMA Medikal Panel, “MROC” (Market Research Online Community) olarak adlandırılan yaklaşımın Türkiye’ deki “tek” örneğidir. ESTIMA’ nın tüketici paneli ise halihazırda 525.000 adet üyeyi kapsayan büyüklüğe erişmiştir. Diğer paneller arasında yeni anneler, fikir liderleri, otomobil sahipleri, IT ve bilişim sektörü çalışanları, üniversite öğrencileri ve orta ve üst seviye yöneticilerin üye olduğu paneller sayılabilir.

Araştırma sektöründe ki 35 yılı aşkın bilgi birikimi ve deneyimimizi, çağdaş-yenilikçi, inovatif araştırma yöntemleri ile müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.

Estima ekibi…